Р. ХРИСТОВ:ПРОЕВРОПЕЙСКОТО МНОЗИНСТВО Е НАЙ-ВАЖНО

Публикувано на 30/05/2024 17:05
/ прегледи: 97
/ в избори
20240531_170457

Проевропейското мнозинство в парламента е най-важно за страната. Това заяви в предаването „Кой Говори“  по Дарик радио водачът на листата но ГЕРБ-СДС в Монтана Румен Христов. Той посочи евентуалните партньори на коалицията след изборите на 9 юни:

„Проевропейско, проатлантическото мнозинство, ориентацията на България е едно от най-важните неща. Разбира се, че жизненият стандарт на хората също, развитието на икономиката, развитието на инфраструктурата, но на първо място е ориентацията на България. Тя направи цивилизационен избор, трябва да потвърждава този избор ежедневно с работа с политики и в този смисъл партиите, които са в парламента бих разделил на проевропейски и на проевроазиатски, ако мога така да се изразя. Очевидно е, че с Възраждане и с БСП няма как да има коалиция.

Румен Христов припомни и старата максима „никога не казвай никога“:

„Трябва да се внимава с думите, които се изричат, защото наистина после може да се наложи и сигурно ще се наложи да седнем на една маса за преговори, така че ние не си помагаме, а си пречим с крайните позиции, но бяхме предизвикани от колегите от ПП“.

Той допълни, че е важно избирателите да се привличат с позитивното, с общи управленски програми и идеологии като сухопътен Шенген, еврозона, т.н. По повод президента Румен Радев, Христов заяви, че позицията му относно войната в Украйна и Русия не е изненада за никого и е била ясна от самото начало, когато Радев заявил, че „Крим е руски“.

Купуването и продаването на гласове е престъпление.

 

Share Button

Коментари в сайта

Все още няма коментари в сайта, вашият коментар може да е първият.


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


ДРУГИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ