
„Всичко, което оповестихме е вярно. На Капитан Андреево открихме един „Апхипелаг Гулаг” и целият свят разбра, че ние водим война с корупцията”, заяви пред земеделски производители и симпатизанти в Монтана Иван Христанов. И посочи, че сред основните приоритети за развитието на българското земеделие са увеличаване на финансирането, спиране на корупцията и осигуряване пазар за българските плодове, зеленчуци, месо и мляко.. “Това са напълно възможни цели, които могат да бъдат постигнати. Започнахме да ги изпълняваме, сега трябва да си довършим работата”, заяви Христанов, който бе зам. министър на земеделието в кабинета „Петков”. Той гостува в Монтана по покана на водачката на листата на „Продължаваме промяната” за областта Инна Иванова и втората в листата Ванина Вецина.
Като част от ръководството на МЗХГ Христанов успя да проведе серия от знакови политики не само за разкриване на корупционните схеми на ГКПП Капитан Андреево и връщане на контрола на държавата върху качеството на вносните храни. По време на редовното правителство са удвоени средствата за COVID-19 помощите за българските земеделци от 72 на 144 милиона лева, както и средствата по Програмата за развитие на селските райони от 1.65 милиарда евро на 3.51 милиарда евро. Направени са хиляди проверки на земеделски и горски обекти за прекратяване на злоупотребите с държавни и европейски средства.
Преди да напусне поста на зам. министър той е подал сигнал в ДАНС за злоупотребите с инсинераторите, където по закон трябва да се изгарят умрели животни. По повод фрапантните пропуски и нарушения в сектора, Иван Христанов заяви, че „спешно трябва да бъдат уволнени 250 – 300 служители на БАБХ.
„Спряхме безконтролни внос на млечен концентрат и изкупните цени на млякото вече са 2 лв /л.”, заяви гостът и отбеляза, че са прекратени и корупционните схеми по програмата „Училищен плод”, която трябва да осигурява пресни, български плодове и зеленчуци на децата в училищата в страната. „Там поръчките получавали двама души, а до децата стигали изгнили и некачествени и дори загнили плодове.”
„Не водим война с големите земеделски производители, искаме да спрем войните в сектора: на големи срещу малки; на зеленчукопроизводители срещу животновъди; и т.н.
Таван на субсидиите от 100 000 евро вместо 300 000 евро, повече средства за производителите на плодове зеленчуци, месо и мляко, и мерки за възстановяване на поливното земеделие, това са приоритетите в отрасъла на „Продължаваме промяната”. И основно – разпределение на евросредствата и парите от държавата в земеделието след анализ и обективни критерии, а не „след телефонен разговор”.
С №9 в бюлетината!
Купуването и продаването на гласове е престъпление.
Коментари в сайта