Община Монтана отново стартира проект за подмяна на стари отоплителни уреди.Сега общината предоставя по-широка гама от съвременни уреди за отопление. Най-много са климатиците – 5239, термопомпи „въздух-вода“ – 300 бр., печки и котли на пелети – 150 бр. термопомпи „вода-вода“ – 30 бр. Радиаторите са с прогнозен брой 1368 броя.
В проекта за пръв път е планирано изграждане на 30 фотоволтаични системи до 4 киловата за битово потребление.
Безплатно ще се извършва и демонтаж на старите отоплителни уреди на дърва и въглища, както и предаването им за рециклиране.
Кандидатите – физически или юридически лица могат да подадат необходимите документи в офиса на административното управление на проекта на ул.“ Отец Паисий“ №17 от 9 до 17,30 часа. Телефон за връзка +359 882 43 25 08.
Това е втори проект за чистотата на въздуха на община Монтана В първия, които приключи през 2023 година 3236 домакинства смениха старите си печки и котли с нови екологични уреди за отопление.
Целта е подобряване качеството на въздуха, проектът се финансира от ЕС по програма „Околна среда“ 2021 – 2027 г. Безвъзмездната помощта е 21 695 000 лева.






Коментари в сайта