В Монтана раздаването на пенсии днес започна с 30 минути по-късно, заради стачка на заетите в пощите. Искането на служителите е увеличението на заплатите им с 5 процента да бъде със задна дата – от 1 януари.
„От 7.30 трябваше за започне раздаването на пенсиите, но вътре се извършва протеста на работещите, не пожелаха да излязат, стоят вътре… просто се притесняваха да излязат…”, обясни Мария Лазарова, обл. коорд. КНСБ.
Борис е един от близо 200-те пенсионери наредили се отопашка по тъмно.„Ние не сме знаели от селата, дошли сме в 5 часа тука и в момента не можем да си вземем пенсиите ….”
„Не се притесняваме, ще минеме, подкрепяме, да…”, заявви Георги, допълва го Салка: „Подкрепяме ги, разбира се, защото работят , а малко пари, цените двойни на пазара , не може да се живее така”.





Коментари в сайта