Публикувано на 06/06/2011 16:04
/ прегледи: 79
/ в Архив
novini-montana

Ташко Танов бе удостоен с почетен плакет на федерацията по самбо за 30 годишната му треньорска кариера. Отличието му бе връчено от президента на федерацията доц. д-р Румен Стоилов. Основателят на джудото и самбото в Монтана Ташко Танов получи плакети още от Симеон Ценев от федерацията по джудо и от кмета на Монтана Златко Живков. В монтанската зала “Огоста” се проведе първия в България открит Балкански турнир по самбо за юноши младша възраст. В него взеха участие над 100 състезатели от 15 клуба. Сред тях и отбори от Литва, Русия, Румъния, Черна гора и Сърбия. ЦСКА стана отборен първенец с 5 златни и един сребърен медал. На второ място се класира столичния Илинден с два златни, три сребърни и три бронзови медала. Домакините от Слава 83 /Монтана/ заеха трето място с три сребърни и четири бронзови медала. Втори места за Слава 83 спечелиха – Даниел Евгениев 42 кг, Цветомир Георгиев 59 кг, и Живко Спасов до 78 кг. Бронзови медали взеха Антонио Ставров до 40 кг, Любослав Георгиев 42 кг, Асен Лобертинов до 51 кг и Антонио Николов 63 кг.