ЩЕ СИ СМЕНЯТЕ АДРЕСА? НОСЕТЕ НОТАРИАЛЕН АКТ

Публикувано на 31/05/2011 16:04
/ прегледи: 213
/ в Архив
novini-montana

За да смените адреса си трябва да оставите в общината копие от нотариален акт или договор за наем.  Сложната процедура е въведена с измененията на Закона за гражданската регистрация в сила от  тази година Тя изнервя и граждани, и чиновници. Особено неразбираемо е това изискване за хорат а, които  са сменили адреса си в периода 1 септември 2010-31 януари 2011 година. Сега до края на юли те трябва да потръдят регистрацията си с нотариален акт /ако са собственици/ или договор за наем /ако са наематели/.За община Монтана броят им е  629 .

 „Хората не желаят да оставят копие от нотариалните актове за жилищата си в общината. Имат свои съображения”, казва шефката на административно-правната дирекция в община Монтана Антоанета Коцина.  

„  Недоволстват, защото в нотариалните актове има много лични данни и те не са съгласни да ги оставят при нас, за някои това е проблем, тъй като имат кредити с ипотека и нотариалните им актове са в банка”, обясни Коцина.

 Промените в закона  бяха напревени, за да се спре така наречения „изборен туризъм”.

За периода от септември 2010  до януари 2011 г. новорегистрираните в град Монтана са 346 души, като 127 от тях са променили не само ностоящия, а и постоянния си адрес. В 23-те села на общината за същия период са дошли да живеят нови 283 човекаа, 55 от тях избрали съответното населено място за постоянно.

Най-голям наплив имало в село Студено буче. Там новорегистрирани са  68 души.  По 22-ма са  в  Благово, в Липен и Долна Вереница. В последните две села обаче няма да има  пряк избор за кмет.

Само в 11 от 23-те села на община Монтана кметът  ще се избира пряко. В 12 ще се назначават  кметски наместници.

„Ако до края на юли хората не потвърдят новите си адресни регистрации, по служебен път, те ще бъдат върнати на адресите, където са живеели преди  1 септември миналата година.”, уточниха от общината.

Share Button

Коментари в сайта

Все още няма коментари в сайта, вашият коментар може да е първият.


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


ДРУГИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ