ПОДМЕНЯТ МАГИСТРАЛЕН ВОДОПРОВОД С 1,2 МЛН.ЛВ

Публикувано на 03/09/2025 15:03
/ прегледи: 2 297
/ в Общество, Събития
230

Със знаковата първа копка днес бе даден старт на строителните дейности по подмяната на  2,5 км от магистрален водопровод в Монтана. „Това е  осмият и последен проект в Монтана, изпълняван по националната инвестиционна програма за общините 2024 – 2027 година“, каза кметът Златко Живков.  В следващите 240 дни  ще бъде направена рехабилитация на водопровода, който преминава под парковете Огоста, Калето и Слънчевата градина. В първия участък трасето ще бъде изместено, за да не попада в частни имоти, където е сега. В останалата част  от 2-километровата отсечка новата тръба ще премине през стария водопровод. Инвестицията е в размер на 1 милион и 185 хиляди лева. Изпълнител на обекта е фирма „Мегастрой 2015“ – ЕООД .

„Обновяването  на подземните комуникации, на водопроводната  и канализационна мрежа е сред приоритетите на общината“, подчерта Живков. Това се прави и в кварталите „Плиска“, „Кошарник“,„Мала Кутловица“ и ще бъде направено на голям участък от централния булевард „Трети март“.

От общо осем проекта по националната инвестиционна програма, един е финализиран – ремонтът на междуселски път Клисурица – Славотин. Завършват се два други междуселски пътя между Горно Белотинци и Одоровци и между Монтана и Долно Белотинци. Продължава работата в три квартала. Даден е старт на реконструкцията на булевард „Трети март от бившия завод Аналитик до изхода на града и на рехабилитацията на 2-километровата отсечка на магистрален водопровод. Инвестициите по програмата в Монтана са малко над 50 милиона лева

 

Share Button

Коментари в сайта

Все още няма коментари в сайта, вашият коментар може да е първият.


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


ДРУГИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ