БАСКЕТБОЛИСТКИТЕ НА МОНТАНА С ПЪРВА ЗАГУБА

Публикувано на 06/12/2010 15:03
/ прегледи: 42
/ в Архив
novini-montana

Баскетболистките на Монтана инкасираха първа загуба в Националната лига при жените. Възпитаничките на треньора Славко Димитров отстъпиха с 66:82 точки при гостуването на Лукойл Нефтохимик /Бургас/.
Срещата започна по много добър начин за домакините, които поведоха с 12:2. Монтанчанки постепенно вз еха да стопяват разликата и в началото на втората част изравниха – 27:27 точки. В оставащите по-малко от седем минути до края на първото полувреме бургазлийки отбелязаха 14 срещу 4 точки за Монтана. Шампионките почнаха по-добре и през второто полувреме и увеличиха разликата на 15 точки. Монтанчанки съумяха да доближат на 9 след серия от 7:0, но пък до края на третата част домакинките направиха преднината си двуцифрена. След 30 минути игра Лукойл водеше с 61:49 точки.
Монтанчанки успяха да свалят разликата до 9 точки. В последните минути домакинките играха много силно с което взеха и победа с 82:66 точки. Олена Самбурска бе най-резултатна за бургазлийки с 29 точки. За Монтана Камелия Михалкова завърши с 19.
Монтана продължава да бъде лидер във временното класиране със 7 победи и 1 загуба. В следващия кръг монтанчанки приемат Левски.