БАСКЕТБОЛИСТКИТЕ НА МОНТАНА НА 1/2 ФИНАЛ

Публикувано на 26/03/2011 7:07
/ прегледи: 25
/ в Архив
novini-montana

Баскетболистките на Монтана се класира за полуфинал в плейофите на Националната лига при жените. Възпитаничките на треньора Славко Димитров взеха очаквана победа над Славия. В София Монтана надигра с 92:76 точки „белите”.
След като се виждаха предварително за победителки в срещата монтанчанки под ходиха лековата в началото на мача. Славия успя да поведе с 6 точки. След това Монтана обърна резултата до 16:13 в своя полза. След бърза серия от 7:0 точки състезателките на Славко Димитров се оттеглиха на почивката с аванс от 11 точки – 46:35.
Третата четвърт започна със серия от 15:2 за Монтана, което окончателно срази Славия. В последните минути на двубоя славистките намалиха част от пасива си и срещата приключи при аванс от 16 точки за Монтана – 92:76. Жанет Жельова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, Камелия Михалкова добави 17. За Славия Александра Делчева реализира 31 точки. На полуфинала Монтана срещат Левски. „Сините” имат предимство в домакинството заради по-предното си класиране. Играе се до 3 победи от 5 мач. Първите две срещи са в София на 31 март и 1 април. На 4 и 5 април са мачовете в Монтана. Ако се стигне до пета среща тя отново е в София.