БАСКЕТБОЛИСТКИТЕ БИХА С 89:58 ТОЧКИ БЕРОЕ

Публикувано на 24/10/2010 10:10
/ прегледи: 46
/ в Архив
novini-montana

Баскетболистките на Монтана записаха втора поредна победа в Националната лига при жените. Този път в зала „Младост” възпитаничките на треньора Славко Димитров се наложиха с 89:58 точки над Берое 07 /Стара Загора/.
Отборите започнаха срещата изключително мотивирани, като първите минути бяха много о спорвани. След цели 4 смени на водачеството през първите 4 минути се стигна до 6:5 за Монтана и от тук до края домакинките започнаха да трупат аванс. Монтанки започнаха вторите 10 минути с със серия от 8 безответни точки, което направи разликата доста сериозна – 27:10. На почивката Монтана водеше с 42:22 точки.
В третата част играта бе доста равностойна, като тръгна кош за кош, но разликата се запази. В последната част Монтана увеличи още преднината до 30 точки, което позволи на Димитров да пусне в игра и резервите. Сирената дойде при 89:58 точки за Монтана. Много силен мач за домакинките направи Камелия Михалкова, която завърши с 19 точки, 7 борби и 5 асистенции. Ивелина Вранчева добави 16 точки. За Берое Ралица Нанева завърши с 18 точки. Тази събота в зала „Младост” Монтана приема Лукойл Нефтохимик /Бургас/.