Милена Бранкова е новият председател на Окръжен съд – Монтана. На вчерашното заседание на Висшия съдебен съвет тя е получила 14 гласа „за”. Другият кандидат съдия Светла Станимирова има 5 гласа „за”, съобщават от пресцентъра на ВСС.
Съдия Бранкова има над 22 години юридически стаж в органите на съдебната власт. Била е зам. председател на Районен съд – Монтана и окръжен съдия. В концепцията си за стратегическо управление Милена Бранкова определя като приоритети в бъдещия си управленски мандат повишаване качеството на постановените съдебни актове, осигуряване на разумен срок за приключване на съдебните производства и постигане на по-висок процент на свършените в тримесечен срок дела и потвърдените актове. Формиране на постоянен персонален състав на наказателното отделение; провеждане на периодични обучения на съдебните заседатели и съвместни заседания с разследващи полицаи, прокурори и наказателни съдии в съдебния район, както и работни съвещания на съдиите от гражданското отделение на ОС-Монтана със съдиите от районните съдилища разглеждащи граждански дела. Ще се стимулира повишаване квалификацията на съдиите и съдебните служители чрез участия в обучения; пълноценно използване на информационните технологии за призоваване на страните и изпращане на съобщения. Предвижда се запазване практиката на ежегодни проверки на районните съдилища по организацията и движението на делата, воденето на деловодните книги, съхранението на веществените доказателства, работата в бюрата за съдимост.
Ще се внедри и програмен продукт, осигуряващ възможност за прослушване на текстове за изслушването на неграмотни и слабограмотни граждани – свидетели и подсъдими.




Коментари в сайта