„Прилагането на специални разузнавателни средства е тежка и не дотам ефективна процедура”, каза пред журналисти днес Лилия Илиева, говорител на окръжна прокуратура – Монтана.
През миналата година прокуратурата е искала разрешение за прилагането на СРС-та по 3 6 дела. Само в един случай съдът е отхвърлил искането.
Осъществени са 19 подслушвания, 6 наблюдения, 6 проследявания, две „доверителни сделки”. При сигнал за подкуп на експерт в областната инспекция по труда съдът е позволил „белязването на пари”. Този случай е приключен. Има влязла в сила условна присъда от 18 месеца с три години изпитателен срок.
Разкриването на две убийства в селата Д-р Йосифово и Дъбова махала е станало и с помоща на СРС, уточни прокурор Илиева. Няма резултат по мистериозното убийство на 63г. жена в с. Ерден, станало в края на миналата година. И с помощта на СРС не са събрани достатъчно доказателства по няколкото дела срещу лихвари от Берковица и Монтана. Нито едно от тях не е внесено в съда. Все още не стигнало до съда и делото за злоупотреби на бившия директор на ТМТ”Ю. Гагарин” – Монтана. То е започнало в далечния юли на 2009 година.




Коментари в сайта