ВЪРШЕЦ – ПРИВЛЕКАТЕЛЕН ЗА ТУРИСТИ ОТ СТРАНАТА И ЧУЖБИНА

Публикувано на 05/02/2026 17:05
/ прегледи: 119
/ в Общество, Събития
20251003_103944

Вършец се готви за участие в две от най-големите туристически борси в страната. С уникалните си природни дадености и спа центрове курортът привлича десетки хиляди посетители всяка година. Скоро градът ще предлага и почивка в петзвезден хотел, който ще изгради  голям чуждестранен инвеститор. 2025 година е била най-успешната  за туризма в община Вършец от няколко години насам.

„Регистрирани са над 70 000 нощувки и е събран рекорден туристически данък от 68 000 лв.  Регистрирани са и  6 нови туристически обекта, което разширява портфолиото на туризма и дава нови възможности за града“, каза кметът Иван Лазаров.

Общината подготвя тазгодишното си участие в двете най-големи туристически изложения в България. Популяризирането на курорта пред наши и чужди агенции вече дава първите си положителни резултати, похвали се  Натали Ангелова от местния туристически център :„Туристите се увеличават,  идват за природата, въздуха, минералната вода, туристите са и от чужбина. Освен възрастни  привличаме  и повече млади хора, имаме туристи  от Полша, Великоритания , Румъния”.

Общината се стреми да създаде благоприятна среда за наши и чуждестранни инвеститори. От две-три години има инвестиционно намерение за изграждане на петзвезден  хотел, инвеститорите купуват тъй като намерението им е  да направят модерен и предизвикателен хотел с  тенис кортове, басейни , паркова зона, допълни кметът.

 

 

 

 

 

Share Button

Коментари в сайта

Все още няма коментари в сайта, вашият коментар може да е първият.


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


ДРУГИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ