Възможностите за постъпване във висши учебни завадения в Германия представиха пред гимназисти в Монтана представители на немското посолство. На фокус бе и темата за кандидатстване и получаване на стипендии от чуждестранните студенти по време на следването.
В групата от посолството , която гостува на езиковата гимназия „Петър Богдан” в Монтана бе и Сияна Димитрова, възпитаничка на училището, която вече е референт във външното министерство в Берлин.
Според Дебора Лавал, отдел „Култура и комуникации” в посолството на ФРГ у нас :„Има много възможности за стипендии и за ученици и за студенти, но трябва да знаеш за тези възможности и въпреки притеснението ,че идваш от малък град , да бъдеш смел да кандидатстваш”
11 от възпитаниците на езиковата гимназия в Монтана миналата година са получили немска езикова диплома Мария
„ Получаването на немска езикова диплома е голямо предимство за ученици и с тази диплома си отварят врати в много учебни заведения , където се говори немски език , каза Мария Бончева, директор на ПГПЧЕ „Петър Богдан”.
Най-упоритите вече са избрали университетите във ФРГ, където ще кандидатстват след завършването си.
Калина Костадинова иска за следва медицина
Борис Бориславов е избрал политехниката в Мюнхен, специалност кибер сигурност.
Пред гостите няколко ученици представиха проекти по които работят.







Коментари в сайта