Ежемесечни специализирани операции по пътен контрол започва полицията. В тях се включват и представители на контролни органи, които имат отношение към пътната безопасност. Днес екипите работиха на една от критичните точки на главен път Е79, след пътен възел Д. Вереница. „Проверени МПС 124, проверени са 151 лица , съставени са 7 броя акта за административни нарушения и са наложени 14 глоби по фиш”, съобщи ст. инсп. Красимир Кирилов, „Пътен контрол”, Монтана
В днешната операции участваха служители на АПИ, ГД„Митници”, „Автомобилна администрация” и НАП, но те не констатираха нарушения.
Повечето от спрените за проверка шофьори коментираха най-вече разбитата пътна настилка.
Според Иван, който пътува всеки ден „Малко е натоварено, пътят е разбит, но при съобразена скорост няма проблеми”,
„Пътят е много лош, иначе всичко е нормално”, казва Пламен.
Шестима да загиналите в катастрофи по пътищата на територията на област Монтана от началото на тази година. Ранените са 162.








Коментари в сайта