ЧАЙНА И РАБОТИЛНИЦА ЗА СЪНИЩА В БЕЛА РЕЧКА

Публикувано на 19/05/2016 15:03
/ прегледи: 583
/ в Общество, Събития
IMG_20160402_112142

Чайна и работилница за сънища ще има в тазгодишното издание на фестивала „Козе мляко“ в с. Бела Речка. „Страх, да говорим за това“ е темата, която ще изследват участниците в  дните от 21 до 24 май. Проявите са във Вършец и с. Бела Речка.

Фестивалът ще бъде открит  с отворена сцена, на която всеки ще може да  сподели любим текст и/или музика, които избира, когато го е страх. Темата за страха в поговорките, поверията, легендите, песните, баенията и всякакви такива неща, които чуваме от най-ранно детство е тема на практическата работилница “Мечка страх, мен не страх“.

През първите два дни работилницата ще събира спомени, сънища, приказки, поговорки от участниците, които те искат да споделят с другите.

Матрица за сънуване или „работилницата за сънища“ подготвят още организаторите.

Социалното сънуване е стар метод за съвместно търсене и създаване на връзки между вътрешния свят на човека, чрез сънищата, и социалния му опит от различни роли. Социалното сънуване предполага да разберем по-добре как социалните промени влияят на нашия „частен“ живот.

Ще има прожекции на филми, приготвяне на домашна храна, участниците ще майсторят „чудовища“, ще слушат класическа китара и ще могат да изведат козите на сутрешна паша.

 

Share Button

Коментари в сайта

Все още няма коментари в сайта, вашият коментар може да е първият.


Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


ДРУГИ ПОДОБНИ ПУБЛИКАЦИИ