Публикувано на 23/01/2011 11:11
/ прегледи: 32
/ в Архив
novini-montana

Баскетболистките на Монтана допуснаха разгромна загуба с 63:86 точки от шампиона Лукойл Нефтохимик /Бургас/ в собствената си зала „Младост”. Гостенките отбелязаха 12 тройки, а Монтана нито една.
Срещата тръгна добре за Монтана, като домакинките спечелиха първата четвърт с 18:17 точки. В следващата обаче Лукойл показа облик и тръгна със 7 точки срещу 0 за Монтана. Треньорът на монтанчанки Славко Димитров взе прекъсване и то даде резултат. След кош на Камелия Михалкова Монтана изравни 31:31 в 14-та минута. На почивката гостенките имаха аванс от 4 точки – 39:35. След подновяването на играта те доминираха на терена и постепенно увеличаваха преднина си. Дългата скамейка позволи на наставника на Лукойл Петко Маринов да върти състезателките, докато Монтана разчиташе осново на 6 баскетболистки. Силвия Пеева имаше ден, като бе точна 8 пъти от линията на трите точки. След като губеха в резултата баскетболистките на Монтана опитваха далечна стрелба, но без резултат. На няколко път и съдиите – Димитър Гологанов и Красимир Стойнов изнервиха публиката с неадекватни отсъждания. Пеева бе най-резултатна за победителките с 26 точки. За Монтана неостаряващата Агнеса Дойчинова завърши с 33.