ГАБРОВНИЦА СТАНА ШАМПИОН НА 4-ТА ДИВИЗИЯ МЕЧЕЧИЕВ ОСТАВА В МОНТАНА

Публикувано на 31/05/2011 14:02
/ прегледи: 75
/ в Архив
novini-montana

Бенковски /Габровница/ стана предсрочно шампион на четвърта монтанска футболна дивизия, след като победи с 4:2 при гостуването си Шурданица /Георги Дамяново/. Срещата бе от 29-ия пред последен кръг. С попадения на Ангел Ангелов – Боки и Евгени Иванов Бенковски излезе напред до почивката. В 66- та минута Георги Георгиев върна едно попадение, но малко след това Ангелов се разписа отново във вратата на Шурданица. Денислав Езекиев покачи на 4:1, а домакините стигнаха до втория си гол в 81-та минута чрез Бисер Желязков. Главният съдия Емилиян Тодоров изгони трима футболисти. Червени картони получиха Ангел Илиев и вратаря Емил Борисов – Шумата за Шурданица и Алдомир Димитров за Бенковски. Ето и останалите резултати от 29-ия кръг: Хайдут /Ерден/ – Ленчо /Якимово/ 1:0, Мария Луиза /Лом/ – Бойчиновци 4:0, Бенковски /Комощица/ – Форца /Благово/ 7:0 сл., Смоляновци – Селияк /Стубел/ 3:0 сл., Кипровец /Чипровци/ – Ком /Берковица/ 2:4, Вихър /Николово/ – Липен 5:2, Вихър /Бързия/ – Септември /Медковец/ 4:2. Габровница е на върха с актив от 69 точки. Вихър /Николово/ има 64, а

Десният защитник Георги Мечечиев ще продължи договорът си с Монтана. 33-годишният бранител в най-скоро време ще сложи подписът си под нов контракт. “Дал съм дума на кмета Златко Живков и изпълнителният директор Румен Панайотов, че оставам на стадион “Огоста” и в следващото първенство”, коментира Мечечиев. Защитникът пренебрегна сигурна оферта от третодивизионен германски тим, за да остане в Монтана. Георги Мечечиев премина преглед в столичната клиника “Токуда”. Защитникът получи тежко комоцио, след като се сблъска със съотборникът си Тихомир Трифонов в домакинския мач със Славия. Мечечиев има проблем със скулата на лявата буза, но няма да се наложи оперативна намеса. Той обаче ще трябва да почива поне 40 дни. “Благодаря на Живков и Панайотов, че реагираха веднага и ми осигуриха специалисти. Ударът бе жесток, но вярвам, че ще съм готов да започна подготовка с Монтана”, коментира Мечечиев.